برپایی نمایشگاه نقاشی کتایون گیتی در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور

نمایشگاه نقاشی کتایون گیتی از روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷ در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور گشایش می‌یابد. «رویا» نام نمایشگاه این هنرمند است که مجموعه‏‎ای از آثار نقاشی با تلفیقی از نگارگری ایرانی و نقاشی اروپایی است

نمایشگاه نقاشی کتایون گیتی از روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷ در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور گشایش می‌یابد. «رویا» نام نمایشگاه این هنرمند است که مجموعه‏‎ای از آثار نقاشی با تلفیقی از نگارگری ایرانی و نقاشی اروپایی است.
به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت،کتایون گیتی در مجموعه رویا با ترکیب پرتره و خطوط اسلیمی و ختایی و پرنده سعی در به تصویر کشیدن حالات و رویاهای عرفانی انسان دارد.

او با استفاده از نقوش اسلیمی به دلیل پیچیدگی و در هم تنیدگی، حکایتی پر رمز و راز و مافوق مادی را پدید آورده و در به تصویر کشیدن رویاهای یک انسان از این عنصر نمادین در نگارگری ایرانی بهره برده است.

به گفته این هنرمند، نقوش اسلیمی و ختایی و پرنده، نمادی از عشق الهی می باشد.این نقوش روح نواز و حرکت سیال نه فقط به لحاظ ظاهری زیباست بلکه عروج روحانی انسان را به سوی کمال به تصویر می کشد…

کتایون گیتی متولد سال ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته نقاشی از دانشگاه سوره و داری گواهینامه درجه دو هنری از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی است.

او تاکنون در نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی شرکت کرده است.لازم به ذکر است بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.

 

چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧ - ٠٩:٤٨ / شماره خبر: ١٣٧٩١ /  تعداد نمابش : 280


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences