نشست معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با روسای موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد منطقه اسلامشهر

شست معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با روسای موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد منطقه اسلامشهر برگزار شد.

شست معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با روسای موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد منطقه اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، این نشست با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات و مدیر شبکه بهداشت اسلامشهر روز چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷ در سالن جلسات فرمانداری اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران ضمن تشکر از فعالیت‌های خوب بهداشتی سمن‌ها و خیرین در منطقه اسلامشهر گفت: خوشبختانه سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین با کمک شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی فعالیت‌های خوبی انجام داده‌اند که قابل تقدیر است. نقش سمن‌ها در اطلاع‌رسانی و آموزش مردم همیشه پر رنگ بوده است و با تشکیل معاونت اجتماعی دانشگاه ما هم بیش‌تر از پیش سعی خواهیم کرد از سمن‌ها حمایت کنیم.

دکتر رستمیان افزود: در محدوده دانشگاه تهران بیش از ۱۰۰ سمن سلامت داریم که خیلی از آن ها در سطح ملی فعالیت دارند و می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار و شعبه‌ای از سمن‌های سلامت استان تهران در این منطقه تاسیس کرد.

وی تاکید کرد: ما هم در دانشگاه نگاه‌مان به سمت اجتماعی‌سازی دانشگاه است تا اساتید و اعضای هیئت علمی  وارد اجتماع شوند و در کنار فعالیت‌های علمی با کمک استانداری، شهرداری و آموزش و پرورش در حیطه رشته خود سمن جدیدی ایجاد کنند حتی برای آن‌ها امتیاز اجتماعی هم قائل شدیم که تقدیری برای آن‌ها باشد.

پزشکان نقششان درمان بیمار است اما سمن‌ها در کنار آن می‌توانند نقش مهمی در برگزاری کارگاه و آموزش ضمن درمان به بیماران داشته باشند. خیلی از سمن‌ها در پیشگیری و خودمراقبتی نقش مهمی دارند ضمن اینکه دولت توان پشتیبانی به تنهایی همه موارد را ندارد و مردم باید به کمک بیایند.

دکتر رستمیان در ادامه از پروژه مهم طرح ارتقاء همه جانبه کودکان در منطقه چهار دانگه گفت و افزود: خوشبختانه طرح تکامل کودکان پروژه علمی بزرگی است که توسط معاونت اجتماعی در منطقه چهاردانگه شروع شده است. این طرح که در حقیقت غربالگری کودکان از نظر جسمی و شناختی  تا ۳ سالگی است در کل همه موارد سلامت کودک را در برمی گیرد. این طرح با کمک رابطین آموزش دیده و تیم تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه، بیمارستان مرکز طبی کودکان، بیمارستان ضیائیان و با حمایت فرمانداری و شبکه بهداشت و هم‌چنین مادران کودکان انجام می‌شود. این پروژه، طرح علمی خوبی است که در دنیا پیاده شده است و در حال حاضر در منطقه چهاردانگه اسلامشهر آغاز شده است.

معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه تصریح کرد: در اجرای بخشی از این طرح گاهی مشارکت سمن‌های منطقه نیاز است. در خیلی از کشورها مشارکت مردم در خیلی از کارها اهمیت دارد. گاهی به ازای هر ۷۰ نفر یک سمن وجود دارد. ان شاءالله در کشور خودمان هم بتوانیم از حمایت و همکاری مردم به خصوص در بحث سلامت و پیشگیری بهره ببریم و تعداد سمن‌های فعال را افزایش دهیم.

در پایان دکتر رستمیان از سمن‌ها برای شرکت در برنامه‌های مختلف آموزشی معاونت اجتماعی که ویژه سمن‌ها برگزار می‌شود دعوت کرد و تعامل نزدیک با اداره سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه را خواستار شد

 

سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١١:٣٢ / شماره خبر: ١٢٢٤٣ /  تعداد نمابش : 310


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences