تبیین عملکرد حوزه اجتماعی سلامت، توسط معاون اجتماعی وزیر بهداشت، در حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی

نشست مشترک معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، در برج میلاد تهران برگزار شد.

ایازی گفت: امروزه سلامت به‌عنوان یک پدیده اجتماعی به حساب می‌آید و رویکرد اجتماعی شدن سلامت برای ما بسیار حائز اهمیت است. دکتر ایازی در ادامه اهداف اصلی تشکیل معاونت اجتماعی را تبیین کرد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت دبیرخانه‌ها و شوراهای مختلف معاونت اجتماعی را معرفی و فعالیت‌های آنها را تشریح کرد. همچنین با معرفی اداره‌کل‌های مختلف معاونت اجتماعی فعالیت‌های زیرمجموعه‌های هر کدام را برشمرد. وی در خصوص کانون‌های سلامت گفت: ما قصد داریم که در این کانون‌ها مشارکت موثر مردم را داشته و آن مردم را نهادینه کنیم و این مدل که اینک در تهران، یزد و قزوین ایجاد شده است به‌زودی در کل کشور اجرا خواهد شد.

دکتر ایازی در ادامه با اشاره به مجامع سلامت محله، شهر، استان و مجمع ملی سلامت به کارکرد هر کدام اشاره کرد. وی همچنین با اشاره به توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد، گفت: تلاش ما این است که سازمان‌های مردم‌نهاد ما در کل کشور گسترش پیدا کنند.
وی همچنین گفت: ما به دنبال توسعه خیریه‌ها در کل کشور هستیم و در صدد هستیم جهت هر بیمارستان دولتی یک خیریه راه‌اندازی کنیم. همچنین تا کنون ۷۱ همراه‌سرا در بیمارستان‌های مختلف راه‌اندازی کرده‌ایم.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به ساخت سریال پریا، با همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، گفت: ما با راه‌اندازی شورای فرهنگ سلامت قصد داریم که از پتانسیل فرهنگ و هنر جهت رواج سلامت کمک بگیریم. ایازی در ادامه به جشنواره فیلم، شعر، رسانه‌های دیجیتال و جشنواره ادبیات سلامت اشاره کرد.

دکتر ایازی همچنین به نمونه‌هایی از همکاری‌های بین‌بخشی در وزارت بهداشت و تفاهم‌نامه‌های مختلف با سازمان‌های دیگر اشاره کرد.
همچنین به بخشی از دستاوردهای بخش‌های مختلف معاونت اجتماعی اشاره کرد و افزود که ما در تمام دستگاه‌ها دبیرخانه سلامت راه‌اندازی کرده‌ایم.

در انتهای این جلسه دکتر هاملمان گفت: در خصوص سرای محلات دکتر ایازی مستنداتی دارد که می‌تواند با سازمان بهداشت جهانی به اشتراک بگذارد.

همچنین دکتر سلیم‌المنظری از اقدامات دکتر ایازی و معاونت اجتماعی تشکر کرد و آن را تحسین‌برانگیز خواند. وی همچنین از بازدیدهای خود در تهران ابراز رضایت کرد.

وی در پایان گفت: سازمان جهانی بهداشت سعی دارد که به نظام سلامت در کشورها کمک کند.

 

سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٠٢ / شماره خبر: ١٢٥٩٢ /  تعداد نمابش : 20


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences