«سمفونی لک‌لک‌ها» در صبا نواخته شد

صبا با سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام اس ایران، میزبان آثار صدها هنرمند در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، ادبیات و فیلمنامه‌نویسی شد.

صبا با سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام اس ایران، میزبان آثار صدها هنرمند در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، ادبیات و فیلمنامه‌نویسی شد.
بیماری ام اس و مشکلات مبتلایان آن و نیز جبران باورهای غلط و رایج در این خصوص خواهد بود.

این جشنواره با هدف بسترسازی فرهنگی هنری برای شناخت بیشتر و نزدیک‌تر جامعه از این بیماری، ارائه اطلاعات درست و کارشناسانه، تعمیق روح خودباوری در میان مبتلایان به ام اس که همه ابعاد زندگی از جمله ازدواج، اشتغال و ایجاد فرصت و زمینه برای شناخت قابلیت‌ها و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های هنری آنها امسال و در سومین گام خود در سطحی وسیع و با برنامه‌هایی گسترده در چندین مرکز از جمله برج میلاد برگزار می‌شود.

گشایش این جشنواره عصر روز شنبه سوم تیر در تالار ایران فرهنگستان هنر و نگارخانه‌های آینه و خیال موسسه صبا بود که طی آن از حدود ۵۰۰ اثر در قالب ۶ رشته هنری نقاشی، عکاسی، تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور، مجسمه و نیز بخش خلاقیت ادبی داستان، شعر و فیلمنامه‌نویسی و میز بخش هنرهای سنتی و صنایع دستی با موضوع ام اس و ابعاد مختلف آن در زندگی مبتلایان به این بیماری رونمایی شد. این آثار از میان چند هزار اثر ارسال شده به دبیرخانه این انجمن ایران توسط هیئت داوران انتخاب و برای ارائه به نمایشگاه راه یافته‌اند.

بخش جنبی این جشنواره، نمایش آثار آقای شهلایی هنرمند عکاس است که ۲۵ سال مبتلا به ام اس بوده و به قله اورست صعود کرده و روایتی تصویری از این صعود را پیش چشم گذاشته است. وی در قالب یک ورک شاپ با نمایش فیلمی از سفر و عکاسی خود، گزارش کاملی از صعود به اورست را ارائه خواهد داد.

«سمفونی لک‌لک‌ها» به‌مدت ۱۵ روز تا ۱۵ تیرماه در گالری‌های «آینه» و «خیال» میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

 

سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٤٨ / شماره خبر: ١٢١٢١ /  تعداد نمابش : 50


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences