به مناسبت روز جهانی بهداشت حرفه‌ای مطرح شد:

کارگران نوجوان و کودکان در محیط کار در مواجهه با خطرات قابل توجهی هستند

کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای معاونت بهداشتی گفت: کارگران نوجوان و کودکان به صورت ویژه در معرض مخاطرات شغلی در محل کار قرار دارند.

کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای معاونت بهداشتی گفت: کارگران نوجوان و کودکان به صورت ویژه در معرض مخاطرات شغلی در محل کار قرار دارند.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، احمدرضا زمانی افزود: این گروه از کارگران کمتر از بزرگسالان می‌توانند ریسک خطرات را شناسایی و ارزیابی کنند.

وی ادامه داد: این گروه سنی چون هنوز در حال رشد هستند، در مقابل خطرات، آسیب‌پذیری بیشتری دارند.

وی گفت: البته نباید کودکان کارهایی را انجام دهند که از حداقل سن قانونی مشخص شده برای کار مورد نظر، سن پایین‌تری داشته باشند.

زمانی گفت: این گروه از کارگران در مرحله توسعه فردی به دلیل تجربه محدود کاری و کمبود مهارت‌های شغلی در معرض صدمات و آسیب بیشتری در کار هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، کارگران نوجوان و کودکان، نسبت به همه کارگران، توانایی کمی برای صحبت کردن در مورد مخاطرات کاری خود دارند؛ در نتیجه سطح ایمنی و بهداشت کار برای آنها باید بالاتر از سایر گروه‌های سنی کارگران باشد.

زمانی تاکید کرد: حذف مخاطرات در کار کودکان و بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت کار نوجوانان باید انجام گیرد تا نسل بعدی بتوانند زندگی کاری خود را با بهره‌وری بیشتر و درآمد قابل قبول آغاز کنند.

وی اشاره کرد: این امر همچنین شرایط کار تمام کارگران را بهبود می‌بخشد و با کمک به تامین معیشت والدین و اعضای خانواده از کار کردن کودکان جلوگیری می‌کند.

 

يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٣٤ / شماره خبر: ١١٧٢٠ /  تعداد نمابش : 43


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences